Kontrola kvality

Zabezpečení kvality výrobků je pro společnost prvořadým cílem. Svědčí o tom i praktická aplikace nástrojů řízení jakosti v předsériových a sériových etapách projektů.


Měřící středisko OLZA

3D souřadnicový měřící stroj

Měřící středisko je vybaveno 3D souřadnicovým měřícím zařízením DEA Global s podporou měřícího softwaru PC-DMIS. Disponujeme i PC-DMIS Offline programovací stanicí, která je primárně využívána pro přípravu měřících programů a vyhodnocování výsledků. Tímto je navýšena kapacita zařízení na maximum. Měřící rozsah stroje 700 x 700 x 500 mm (XYZ) umožňuje měřit nejen vylisované díly ale i větší sekce nástrojů pro lisování.

pcdmis1

 

vcdmis3

   

DEOM - Vertex

Pro kontrolu sériové výroby je primárně používán 3D souřadnicový optický přístroj Vertex od americké společnosti MICRO-VU, jehož distributorem na území České republiky je firma DEOM.
Přístroj je ovládán softwarem InSpec. Díky vysoké rychlosti měření je schopen během pár minut vyhodnotit stovky rozměrů, tímto se stává velice efektivním nástrojem pro rychlou a přesnou kontrolu výlisků. Kromě optického snímače má stroj rovněž laserovou sondu. Měřící rozsah přístroje je 330 x 330 x 150 mm (XYZ).

 
 vertex1
vertex2